Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa-informacje

Szanowni Państwo Rodzice, Opiekunowie.

Z wielką radością informujemy, że biblioteka szkolna wzbogaciła się o ok. 600 tytułów, zakupionych z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej, za kwotę15 tys. złotych.

Głównym celem programu jest rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, dlatego też przy wyborze pozycji kierowałyśmy się opiniami i sugestiami naszych uczniów, konsultowałyśmy zakup z Radą Szkoły i Samorządem Uczniowskim.

Nasi czytelnicy mają możliwość zapoznania się z ciekawymi i wartościowymi tytułami, bestsellerami, klasyką literatury; reportażami, literaturą piękną oraz popularnonaukową, poezją, komiksami. Jesteśmy przekonane, że każdy może znaleźć „coś dla siebie”. Zachęcamy również Państwa, Rodziców i Opiekunów, do korzystania z zasobów naszej bogatej biblioteki szkolnej za pośrednictwem swoich dzieci, wychowanków.

Szanowni Państwo, pozwolimy sobie przypomnieć kilka korzyści wynikających z czytania: poprawia pamięć, ćwiczy mózg, wzbogaca słownictwo, pomaga zrozumieć rzeczywistość, uczy rozumieć innych ludzi, dostarcza wiedzy, rozwija emocjonalnie, poprawia koncentrację, rozwija umiejętności komunikacyjne i wiele innych. Powody, dla których warto sięgnąć po książkę, skłaniają nas, nauczycieli bibliotekarzy do prowadzenia lekcji w oparciu o konkretne tytuły, autorstwa m. in. Reginy Brett, Nicka Vujicica, Wojciecha Tochmana, Władysława Szpilmana i in.

Szanowni Państwo, pamiętajmy - nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę nabywamy z biegiem lat, ale jak powiedział Umberto Eco warto czytać, bo „kto czyta książki żyje podwójnie”.

Zapraszamy na stronę biblioteki

Z szacunkiem