Międzyszkolna Liga Strzelecka

Międzyszkolna Liga Strzelecka

Wielka Bombka Wigilijna - Puchar Dyrektora LO nr IV

15 grudnia odbyły się zawody strzeleckie III rundy MLS – o Wielką Bombkę Wigilijną. Tym razem drużyna LO nr XV zwyciężyła w imponującym stylu – I miejsce drużynowo, I i III miejsce wśród dziewcząt (Palina i Milena z 3B), II miejsce wśród chłopców (Maksymilian z 2A) oraz I miejsce w konkursie jednego strzału (Polina z 2B). Tym samym objęliśmy prowadzenie w klasyfikacji generalnej przed LO IV i LO VII. Gratulujemy !

Zawody strzeleckie z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości - II runda Ligi Strzeleckiej

W zawodach II rundy MLS, Lo nr XV zajęło III miejsce, tym razem ulegając LO nr IV i LO nr VII. Po dwóch rundach na czele klasyfikacji są dwie szkoły – LO XV i LO VII z takim samym wynikiem 1491 pkt. Gratulujemy!

Nowa edycja Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2023-24

Zawodami o Puchar Dyrektora Technikum nr 15, rozpoczęliśmy rywalizację w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej w roku szkolnym 2023-24. Nasza drużyna zajęła I miejsce wspólnie z drużyną Elektronicznych Zakładów Naukowych, uzyskując ten sam wynik 681 pkt.

Zakończenie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2023

7 czerwca zakończyliśmy tegoroczną Międzyszkolną Ligę Strzelecką. Jak co roku spotkaliśmy się na strzelnicy sportowej LOK przy ulicy Skwierzyńskiej, na zawodach w strzelaniu z broni palnej, karabinu AK. W drugiej części odbyło się podsumowanie ligi strzeleckiej.
Medalami zostali nagrodzeni zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej. Bartosz  z 3c zajął 2 miejsce wśród chłopców a Valerija z 4a i Milena  z 2b zajęły 4 i 6 miejsce w klasyfikacji dziewcząt. W klasyfikacji generalnej zwyciężyło LO nr IV przed LO nr XV na drugim miejscu i LO nr VII na trzecim.Pełne wyniki ligi TUTAJ

Ostatnia, VII runda Ligi Strzeleckiej - Puchar KŻR

Zawody strzeleckie o Puchar Klubu Żołnierzy Rezerwy były ostatnią rundą tegorocznej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Zwyciężyła reprezentacja LO nr IV przed LO nr XV na drugim miejscu i LO nr VII na trzecim. Reprezentowali nas Milena i Palina z klasy 2B, Polina z klasy1B, Lera z klasy 4B i Bartek z klasy 3C. Wyniki zawodów TUTAJ. Niebawem podsumowanie wyników Ligi 2022/23. Gratulujemy!

Zawody strzeleckie pierwszoklasistów

W dniu 3 kwietnia odbyły się zawody strzeleckie pierwszoklasistów, którzy jeszcze nie startowali w lidze strzeleckiej. Reprezentowali nas Patrycja i Olena z klasy 1C, Hubert i Maksymilian z klasy 1A oraz Anhelina z klasy 1C. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce przed LO nr IV i LO nr VII. Anhelina i Patrycja zajęły pierwsze i drugie miejsce wśród dziewcząt. Wyniki można przejrzeć TUTAJ. Gratulujemy!

W dniu 3 kwietnia 2023 r., na strzelnicy pneumatycznej LOK odbędą się zawody strzeleckie dla uczniów i uczennic, którzy w tym roku szkolnym dołączyli do kół strzeleckich w swoich szkołach i jeszcze nie startowali w zawodach strzeleckich. Każda szkoła wystawia pięcioosobową drużynę. Nasza szkoła również weźmie udział w rywalizacji. Życzymy powodzenia!

Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora LO nr XV - VI runda MLS

16 marca odbyła się VI runda ligi strzeleckiej, której gospodarzem była nasza szkoła. Nasi strzelcy zajęli trzecie miejsce za LO nr IV i Technikum nr 15. Reprezentowali nas Milena i Palina z klasy 2B, Polina z klasy1B, Lera z klasy 4B i Bartek z klasy 3C. Nagrody wręczyła zwycięzcom Pani Dyrektor Bogumiła Mandat. Wyniki zawodów TUTAJ. Gratulujemy!

Zawodu o puchar dyrektora LOXV

Wracamy do dokumentowania Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej.

Poniżej zachowujemy również  wpisy archiwalne z lat poprzednich.

W roku szkolnym 2022/23 w Lidze bierze udział 9 wrocławskich szkół ponadpodstawowych:
LO nr XV, LO nr IV, LO nr VI, LO nr VII, Technikum nr 15, Elektroniczne Zakłady Naukowe, Zespół Szkół Logistycznych, Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych, Zespół Szkół Teleinformatycznych i Elektronicznych. Zawody strzeleckie odbywają się w obiekcie Ligi Obrony Kraju przy ul. Świdnickiej 28. Szkoły wystawiają 5 – osobowe reprezentacje, które rywalizują w klasyfikacjach drużynowej i indywidualnej chłopców i dziewcząt. W edycji 22/23 odbyło się już 5 rund. Zawodnicy rywalizują, strzelając z karabinków pneumatycznych o otwartych lub zamkniętych przyrządach celowniczych.

Bieżące wyniki ligi po pięciu rundach TUTAJ.

Gospodarzem najbliższych zawodów ligowych będzie nasza szkoła. W dniu 16 marca 2023 r. odbędzie się rywalizacja o Puchar Dyrektora LO nr XV.

Archiwalne wpisy Międzyszkolnej Ligi  Strzeleckiej

 

IV runda ligi strzeleckiej

23.03. odbyły się zawody strzeleckie – IV runda Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej o Puchar Dyrektora Technikum nr 1 im. T. Kościuszki w Wołowie. Tym razem LO nr XV zajęło IV miejsce z nieznaczną stratą do podium. Zwyciężyło LO nr IV przed Technikum z Wołowa I LO nr VII. Gratulujemy zwycięzcom.

 

Międzyszkolna Liga Strzelecka 2017/18 – I runda o Puchar Dyrektora Technikum nr 15

Zakończyły się zawody I rundy Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. LO nr XV na drugim miejscu (841 pkt.), o włos za VII LO (843 pkt.). Tylko 2 punkty dzieliły oba zespoły. Drużyna LO XV startowała w składzie: Patrycja Czochara, Michał Chowaniec, Michał Michalak, Laura Dobrowolska i Daria Plewa z najlepszymi wynikami – 180 i 178 pkt.   Gratulujemy!

Międzyszkolna Liga Strzelecka 2016/17 zakończona

W sobotę, 20 maja, podczas Otwartych Zawodów Strzeleckich LOK, odbyło się podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/17. Nasza reprezentacja zwyciężyła w klasyfikacji generalnej w karabinie z otwartymi przyrządami i zajęła II miejsce w karabinie z przeziernikiem. W tegorocznej lidze reprezentowali nas: Aleksandra Białous, Laura Dobrowolska, Krzysztof Buraczek, Krzysztof Królewicz, Adam Hnitecki oraz reprezentacja klas pierwszych: Michał Chowaniec, Michał Michalak, Patrycja Czochara, Daria Plewa i Jakub Koziarz. Indywidualnie Krzysztof Buraczek i Krzysztof Królewicz zajęli dwa pierwsze miejsca w przezierniku a drugie i trzecie w karabinie z muszką. Gratulujemy!

Finał przeziernika 2017

Reprezentacja LO XV w strzelectwie, wystartowała dzisiaj, w IV, ostatniej rundzie ligi przeziernikowej o Puchar Koła Żołnierzy Rezerwy. Zwyciężyło LO VII, przed naszą drużyną na II miejscu i ZS nr 23 na III miejscu. Reprezentacja LO nr XV strzelała w składzie: Aleksandra Białous, Michał Chowaniec, Krzysztof Królewicz, Krzysztof Buraczek i Adam Hnitecki. Krzysztof Buraczek uzyskał najlepszy wynik wśród chłopców (159 pkt), przed Krzysztofem Królewiczem (151 pkt.). W końcowej klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęło LO nr VII – 2949 pkt. przed LO nr XV – 2767 pkt. i LO nr IV – 2387 pkt. Aleksandra Kozakiewicz z LO nr VII zwyciężyła wśród dziewcząt – 660 pkt.  Zawodnicy LO nr XV okazali się naljepsi wśród chłopców. Krzysztof Buraczek wygrał z wynikiem  – 590 pkt. i tylko o 1 pkt wyprzedził  Krzysztofa Królewicza – 589 pkt.

Gratulujemy!

Zawody Strzeleckie Dyrektorów i Nauczycieli

Nie tylko nasi uczniowie wygrywają zawody strzeleckie. Dzisiaj reprezentacja LO nr XV w składzie: Pani Dyrektor Bogumiła Mandat i nauczyciel edb i wf  Bogusław Rosłanowski  zwyciężyli w Zawodach Strzeleckich  Dyrektorów i Nauczycieli. Po pasjonującej walce, z wynikiem 325 pkt,  wyprzedziliśmy  zespoły Technikum nr 15, 322 pkt i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych 316 pkt. Ponadto Pani Dyrektor Bogumiła Mandat okazała się najlepsza w konkursie jednego strzału. Gratulujemy !

III runda Ligi Strzeleckiej – przeziernik

Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych był gospodarzem III rundy ligi przeziernikowej. Zwyciężyło LO nr VII, przed naszą szkołą i ZS nr 23.

.

Puchar LO nr VII – IV runda ligi strzeleckiej

 Reprezentacja LO XV w strzelectwie, wystartowała w IV rundzie ligi strzeleckiej. Po zaciętej walce, pomoimo bardzo dobrego wyniku (863 pkt.) zajęliśmy II miejsce. Z zaledwie 8 pkt przewagi zwyciężyło LO VII a na III miejscu uplasowało się Technikum nr 15. Reprezentacja LO nr XV strzelała w składzie: Aleksandra Białous, Laura Dobrowolska, Krzysztof Królewicz, Krzysztof Buraczek i Adam Hnitecki. Krzysztof Królewicz zajął II miejsce wśród chłopców. Wyniki indywidualne zawodów klas pierwszych nie są wliczane do klasyfikacji indywidualnej.  . Gratulujemy!

Puchar LO nr XV

reprezentacja LO XV w strzelectwie, wystartowała w III rundzie ligi strzeleckiej. Tym razem jako gospodarze. Zawody rozgrywane były o Puchar Dyrektora LO nr XV, w szczególnej formule – startowali tylko uczniowie i uczennice klas pierwszych. Z bardzo dobrym wynikiem 800 pkt. zwyciężyła nasza drużyna, LO XV, przed Technikum nr 15 (761 pkt) i Zespołem Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych (729 pkt.). Reprezentacja LO nr XV strzelała w składzie: Patrycja Czochara i Daria Plewa z klasy 1B, Michał Chowaniec i Michał Michalak z klasy 1C i Jakub Koziarz z klasy 1D . Michał Michalak zwyciężył wśród chłopców a Patrycja Czochara zajęła drugie miejsce wśród dziewcząt.Daria Plewa i Michał Chowaniec zajęli czwarte miejsca. Gratulujemy !

Trening strzelecki

W przerwie świątecznej, trening dla członków koła strzeleckiego odbędzie się w czwartek 29.12., o godz. 9.00 i 10.00.

II runda ligi przeziernikowej

Dzisiaj, reprezentacja LO XV w strzelectwie, wystartowała w II rundzie ligi przeziernikowej. Ponownie zwyciężyło LO VII, przed naszą drużyną na II miejscu i IV LO na III miejscu. Reprezentacja LO nr XV strzelała w składzie: Aleksandra Białous, Laura Dobrowolska, Krzysztof Królewicz, Krzysztof Buraczek i Adam Hnitecki.

Wystartowała Międzyszkolna Liga Strzelecka 2016/17 w przezierniku.

15 listopada reprezentacja LO nr XV w składzie: Aleksandra Białous, Laura Dobrowolska, Krzysztof Królewicz, Krzysztof Buraczek i Adam Hnitecki  wzięła udział w I rundzie ligi przeziernikowej – zawodach o Puchar Dyrektora Wydziału Edukacji Gimnazjów i Szkół  Ponadgimnazjalnych. Zajęliśmy II miejsce za LO nr VII a przed LO nr IV. Krzysztof Buraczek indywidualnie zajął II miejsce a Krzysztof Królewicz  III miejsce. Gratulujemy!

II runda Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej

We wtorek, 8 listopada, odbyła się II runda Ligi Strzeleckiej. Tym razem na najwyższym podium stanęło VII LO (828 pkt). Drużyna LO XV, w składzie Aleksandra Białous, Laura Dobrowolska, Krzysztof Buraczek, Krzysztof Królewicz i Adam Hnitecki, zajęła II miejsce ze stratą zaledwie 5 pkt.(823 pkt.). Miejsce III dla Technikum nr 15 (782 pkt.) Adam Hnitecki okazał się najlepszy wśród chłopców (172 pkt.).

Inauguracja Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/17

26 października, zawodami o Puchar Dyrektora zespołu Szkół nr 23, rozpoczęliśmy rywalizację w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej 2016/17. Nasza reprezentacja wystapiła w składzie: Ola Białous i Krzysztof Królewicz z klasy 3c, Adam Hnitecki i Krzysztof Buraczek z klasy 3a i Laura Dobrowolska z klasy 2c. Po bardzo wyrównanej walce, z wynikem 834 pkt. zajęliśmy I miejsce przed LO nr VII – 814 pkt. i Technikum nr 15 – 811 pkt.

Podsumowanie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej
W sobotę, 11 czerwca, przed zawodami strzeleckimi w dwuboju, została podsumowana i nagrodzona XI edycja Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Oto wyniki drużynowe:
Otwarte przyrządy celownicze –     1. LO nr XV 3305 pkt; 2. LO nr VII 3221 pkt; 3. Technikum nr 15 3187 pkt;
Przeziernik –                                      1. LO nr XV 1400 pkt; 2.  LO nr VII 1316 pkt; 3. LO nr IV 1314 pkt;
Wyniki indywidualne:
Dziewczęta, otwarte przyrządy celownicze –
1. AGATA GIEBEL (T15) 529 pkt; 2. PAULINA GOŹDZIEWICZ (ZSE-A) 521 pkt; 3. MARTYNA WIKTORSKA (T15)  513 pkt;
Dziewczęta,przeziernik –
1. MARTYNA WIKTORSKA (T15) 287 pkt; 2. AGATA GIEBEL (T15) 286 pkt; 3. GABRIELA     BRZEZINKA (LO IV) 279 pkt;
Chłopcy, otwarte przyrządy celownicze –
1. SZYMON MIAZEK (LO VII) 530 pkt; 2. KRZYSZTOF    BURACZEK (LO XV) 517 pkt; 3. KRZYSZTOF    KRÓLEWICZ (LO XV) 517 pkt;
Chłopcy, przeziernik –
1. KRZYSZTOF KRÓLEWICZ (LO XV) 308 pkt; 2. SZYMON MIAZEK (LO VII) 306 pkt; 3. JAKUB LEGUT (LO XV) 294 pkt;

11 czerwca na strzelnicy WSOWL, zamiast WROCLOKU-u, został rozegrany dwubój strzelecki. Wystartowało 8 zespołów wrocławskich szkół. Zawodnicy rywalizowali w strzelaniu z karabinu sportowego na 50m i pistoletu na 25m oraz w dwuboju. W klasyfikacji drużynowej LO nr XV potwierdziło, że ma najrówniej strzelających zawodników i zajęliśmy I miejsce. Kuba Legut indywidualnie zajął I i III miejsce a Krzysztof Królewicz I miejsce.

„Wielka Babka Wielkanocna” dla LO nr XV !

Dobra passa nie opuszcza naszych strzelców. Tym razem stawka poszła w górę, bo oprócz pucharów i medali na zwycięzców czekała „Wielka Babka Wielkanocna” – prawdziwa, drożdżowa z rodzynkami. Pierwsze miejsce zajęła nasza szkoła z wynikiem 856 pkt., przed Technikum nr 15 i LO nr VII . Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Ola Białous i Krzysztof Królewicz z klasy 2C, Krzysztof Buraczek i Adam Hnitecki z klasy 2A oraz Jakub Legut z klasy 3A. Ponadto Krzysztof Buraczek zajął I a Krzysztof Królewicz III miejsce wśród chłopców. Babkę oczywiście zjedli ze smakiem zwycięzcy. IV rundę Ligi zorganizowało Liceum Ogólnokształcące nr I, o Puchar Dyrektora LO nr I. Poniżej zamieszczamy małą galerię i aktualizację wyników.
Gratulujemy!

Międzyszkolna Liga Strzelecka

Witamy wszystkich miłośników strzelectwa sportowego na stronie Liceum Ogólnokształcącego nr XV.
Tą informacją rozpoczynamy relacjonowanie wydarzeń związanych z Międzyszkolną Ligą Strzelecką. Będziemy zamieszczać informacje, wyniki, zdjęcia z kolejnych zawodów strzeleckich. Nie zapomnimy również o WROCLOK-u.
W tym roku szkolnym mamy za sobą 3 rundy Ligi w strzelaniu z karabinka z otwartymi przyrządami celowniczymi  – 4.11.2015 r. Puchar Dyrektora Technikum nr 15, 12.01.2016 r. Puchar Dyrektora LO nr XV (tylko klasy pierwsze), 27.01.2016 r. Puchar Dyrektora LO nr VII.
W lidze przeziernikowej (zamknięte  przyrządy celownicze) odbyły się 2 rundy – 9.12.2015 r. Puchar Dyrektora LO nr IV i 23.02,2016 r. Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych i Administracyjnych. Wyniki poszczególnych zawodów i bieżące klasyfikacje zamieszczamy poniżej.

Najbliższe zawody strzeleckie już niebawem. 22.03. 2015 r. będziemy walczyć o Wielką Babkę Wielkanocną. Zawody organizuje LO nr I.