Obchody Dnia Bibliotek Szkolnych - 16.10.2012

Obchody Dnia Bibliotek Szkolnych - 16.10.2012

   16 października 2012 roku we wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.  Z tej okazji zorganizowano grę terenową dla młodzieży oraz happening promujący czytanie, korzystanie z zasobów bibliotek szkolnych. Naszą szkołę w grze terenowej – śladami wrocławskich bibliotek naukowych i miejskich – reprezentowali uczniowie klasy 2 A pod opieką p. prof. Anny Monder-Bezdzietny. Drużyna naszego Liceum w składzie: Magdalena Kończak, Paweł Janiszewski, Aleksander Tyczewski, Patryk Wroński wywalczyła 3 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
   Dyrektor Wydziału Edukacji p. Iwona Bugajska oraz uczniowie szkół wrocławskich i ich opiekunowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół  obejrzeli wystawę twórczości  nauczycieli bibliotekarzy, prezentujących swoje pasje, zainteresowania.  Nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły zaprezentowali zdjęcia z wypraw rowerowych po Polsce- p. Wiesława Belczyk i zdjęcia „Rytuałów tybetańskich” praktykowanych przez p. Alicję Pokusińską. Ponadto A. Pokusińska pokazała swoje prace – szydełkowane korale, kolczyki i naszyjniki filcowane, bransoletki z koralików.