Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki - rozstrzygnięty!

Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki - rozstrzygnięty!

1 miejsce zajęła klasa 2C, która zdobyła w sumie 39 punktów. Na 2 miejscu uplasowała się 2D z 38 punktami, a trzecie miejsce na podium ex aequo zajęła 1C i 2B (37 pkt.), minimalnie wyprzedzając 2A z 36,5 punktami. Brawa dla klas, które oddały wszystkie prace konkursowe (mema, kolaż i hasło reklamowe), ponieważ ich wykonanie było warunkiem koniecznym w walce o nagrodę główną (oraz oczywiście udział reprezentantów w quizie wiedzy o książce). Szkoda, że niektóre klasy oddały tylko część zadań, w ten sposób pozbawiły się możliwości wygrania zagadkowego PPZP. Pod tym zagadkowym skrótem ukrył się „Poranny Piknik Z Pizzą”, na który zaproszono zwycięską klasę 2C w czwartek, 18 maja, na piątej lekcji (w terminie, który „podyktowały” egzaminy maturalne… i pogoda).
Jury konkursu, w skład którego weszła p. Dyrektor B. Mandat, p. J. Piech-Bidermann (pedagog) i p. W. Belczyk (n-l bibliotekarz) zdecydowało o uhonorowaniu klas również w poszczególnych kategoriach. I tak nagroda za najciekawszego mema trafiła do klasy 2D, za najlepszą reklamę zachęcającą do czytania uznano hasło 2B, zaś najpiękniejszy kolaż przygotowała – w ocenie jurorów – 2C. Klasa 1C poradziła sobie najlepiej z pytaniami quizu wiedzy o książce, a 2A doceniono za determinację w realizacji zadań konkursowych. Każda z klas otrzymała słodką nagrodę i dyplom.
Słowa podziękowania dla Rady Szkoły za ufundowanie nagród kierują organizatorzy konkursu – n-le bibliotekarze.
Ps. Prace konkursowe można podziwiać w holu, na 1 piętrze, naprzeciwko pokoju nauczycielskiego.A poniżej zdjęcia z Pikniku z Pizzą 🙂