Biblioteka szkolna (sala 215, II piętro) 

zaprasza Czytelników

od poniedziałku do czwartku w godz. 7:30-15:00, w piątek 7:30-13:30.

Adres e-mail: biblo15.wroc@gmail.com. Telefon: 71 798-67-39 wew. 130.

Nauczyciele bibliotekarze

 mgr Wiesława Belczyk, mgr Alicja Pokusińska

Uwaga! W czasie wakacji ew. zwrotów książek proszę dokonywać w sekretariacie.


Katalog internetowy biblioteki szkolnej

https://prolib.edu.wroclaw.pl/integro/catalog

Proszę kliknij "Zmień bibliotekę", wybierz Liceum Ogólnokształcące Nr XV (wówczas można wyszukiwać w zbiorach naszej biblioteki).

Kryteria wyszukiwania: tytuł, autor, temat.


19.06.2019

Udanych wakacji...

   ... nad morzem, w górach, nad jeziorem i na leśnych ścieżkach :) Dobrego wypoczynku! Relaksu z interesującą książką :)


11.06.2019

Zwrot książek do biblioteki

   Bardzo prosimy o zwrot wszystkich wypożyczonych książek do 13. 06. 2019, w godzinach pracy biblioteki.


31.05.2019

"Kongresy" - zaproszenie do czytania

   Drodzy uczniowie!
   Miesięcznik „Kongresy” to czasopismo tworzone przez młodych dla młodych. W skład redakcji wchodzą nastolatkowie z Warszawy, Płocka, Poznania, Wrocławia i wielu innych miast, którzy dzięki gazecie uczą się pisania artykułów, a tym samym, poszerzają swoje umiejętności redagowania i weryfikacji informacji.
   W każdym numerze znaleźć można informacje dotyczące angażowania się w działalność społeczną, a także o mnogiej ilości konkursów przeznaczonych właśnie dla Was! W „Kongresach” nie brakuje również tekstów historycznych, prawnych oraz felietonów, a w każdym numerze mieści co najmniej jeden wywiad: w pierwszym numerze został on przeprowadzony z byłym Rzecznikiem Praw Dziecka panem Markiem Michalakiem, w drugim natomiast z marszałkiem Senatu panem Stanisławem Karczewskim.
   Dlatego też zapraszamy Was do zapoznania się z naszym czasopismem. Gazeta wydawana jest w formie elektronicznej tutaj: http://gazetakongresy.pl.
Zapraszamy także do śledzenia naszych profili na Facebooku (https://facebook.com/gazetakongresy) oraz Twitterze (https://twitter.com/Kongresy).

Pozdrawiamy
Zarząd miesięcznika „Kongresy”


31.05.2019

31. 05. - Światowy dzień bez papierosa

  O konsekwencjach palenia papierosów, w krótko- i długofalowej perspektywie można dowiedzieć się z gazetki wyeksponowanej w bibliotece szkolnej. Oprócz o kwestiach nikotynowych warto poczytać o uzależnieniach od komputera, Internetu.


31.05.2019

Prenumerata czasopism

   Szanowni Czytelnicy! Zapraszamy do korzystania w bibliotece z czasopism: Gazety Wyborczej (w wersji internetowej) oraz innych tytułów, w wersji papierowej, m. in. "Charakterów", "Wiedzy i Życia", "Newsweeka".


22.05.2019

Reklama

   W telegraficznym skrócie (bo w ciągu zaledwie jednej godziny) zaprezentowano w klasach drugich temat reklamy, z uwzględnieniem rysu historycznego oraz przedstawieniem charakterystycznych cech reklamy współczesnej oraz języka przekazu reklamowego. Prezentację okraszono przykładami reklam okresu międzywojennego oraz aktualnych, w tym nagrodzonych "Chamletami" (za najgorszą reklamę) i tych bardzo ciekawych, niebanalnych, pozostających w pamięci, wywołujących emocje.


20.05.2019

Zaburzenia odżywiania - lekcja biblioteczna

   Klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach poświęconych anoreksji i bulimii, przeprowadzonych we współpracy z pedagogiem szkolnym. Oprócz podstawowych informacji nt. objawów, konsekwencji zachorowania, czynników sprzyjających chorobom, uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentów książki "Dieta (nie) życia" Karoliny Otwinowskiej.


17.05.2019

Historie miłosne - miłe do poczytania :)

   Po wystawie kryminałów przyszedł czas na romanse! W bogatej ofercie nowych, i tych trochę starszych, pozycji każdy może znaleźć coś dla siebie.


17.05.2019

Matura - o czym warto pamiętać?!

   Ostatnia lekcja biblioteczna dla uczniów klas trzecich zwyczajowo poświęcona jest maturze ustnej, metodach radzenia sobie ze stresem, o savoir vivrze maturalnym i in. Spotkanie jest również okazją do pożegnania się z uczniami, podziękowania za wspólnie spędzony czas...


5.04.2019

Szczęście

   Rodzina, przyjaźń, spełnianie marzeń, spacer z psem, taniec, jedzenie smacznych potraw, oglądanie filmów, zakupy.... i jeszcze wiele innych rzeczy uszczęśliwia pierwszoklasistów. Na zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia (20. marca) uczniowie mieli okazję do refleksji nad własnym szczęściem, jak również do poznania definicji szczęścia, wpływu jedzenia i sportu na poczucie zadowolenia itd. W drugiej części lekcji uczniowie wysłuchali fragmentów książki "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń" autorstwa Nicka Vujicica.

  

  


27.03.2019

Stereotypy

   Stereotypy - spotykamy się z nimi codziennie, sami je powtarzamy, a czasami jesteśmy ich bohaterami. Potrafią śmieszyć, ale i ranić; prowadzą do uprzedzeń, nienawiści, zatruwają dusze. Temat bardzo obszerny, ważny... dlatego został podjęty na lekcjach bibliotecznych z maturzystami. Dobrego dnia z wieloma pozytywnymi emocjami:)


26.03.2019

Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy kaligram

    

   Wiersze obrazkowe wykonane przez uczniów klas pierwszych pokazały ich kreatywność, uzdolnienia plastyczne, ciekawe interpretacje. Za najlepszą pracę uznano dzieło Mai, Julii i Natalii z 1c, które w piękny sposób przedstawiły "Pocałunek" J. Tuwima. W nagrodę dziewczyny otrzymały zestaw słodyczy ufundowany przez Radę Szkoły.


20.03.2019

21. 03. - Światowy Dzień Poezji

   Czym są kaligramy, jak wyglądają przykładowe wiersze obrazkowe i "trochę inna" poezja (np. e.e. cumingsa, "Raki" Morsztyna i Kochanowskiego) dowiedziały się klasy pierwsze. Uczniowie w grupach przygotowywali również własne kaligramy i prezentowali sylwetkę poety.

  

  

   Korytarz przy bibliotece przyozdobiły wiersze, warte przeczytania, chwili zastanowienia się i refleksji.

  


15.03.2019

Powieści kryminalne

   W bibliotece szkolnej jest ich bardzo duży wybór, można wybierać wśród pisarzy starszych, jak np. Agata Christie, jak i młodszego pokolenia, np. Jo Nesbo. Zachęcamy do wypożyczania nowości oraz starszych pozycji :)


15.03.2019

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?!

   Jakie godziny są najlepsze dla efektywnej nauki? Jak deficyt snu wpływa na przyswajanie wiedzy? Jak wyeliminować stres (albo chociaż go ograniczyć)? Jak ćwiczyć mózg, jak synchronizować półkule mózgowe? Jakie zadania wykonywać na koncentrację, spostrzegawczość? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznali uczniowie klas 1 na marcowych zajęciach bibliotecznych, w trakcie których zmierzyli się także z zagadkami logicznymi.


11.03.2019

Poetycki Dzień Kobiet

   Jak co roku przedstawiciele męskiej części grona nauczycielskiego i uczniów uraczyli panie interpertacjami wierszy, sprawiając im bardzo wiele radości. Brawurowe wykonania utworów m. in. Gałczyńskiego, Asnyka zachwyciły :). W czasie imprezy został rozstrzygnięty "Konkurs wiedzy o płci pięknej" i wręczony tort zwycięskiej klasie 3D. W poniedziałek 11. 03. panowie recytatorzy otrzymali skromne podziękowanie za swój występ (w postaci czekolady), a klasa 3A i 1C (zdobywając odpowiednio 2 i 3 miejsce w konkursie) "Ptasie mleczko". Nagrody ufundowała Rada Szkoły, za co bardzo dziękujemy.

  

  


4.03.2019

"Konkurs wiedzy o płci pięknej"

   Czym są "węgierki", "szwedki" czy "amerykanki"? Kto napisał "Karolcię", a kto "Dziennik Bridget Jones"? Kto gra Olę Lubicz w serialu "Klan"?  W tym roku m. in.  z takimi pytaniami zmagali się męscy przedstawiciele klas, którzy jak co roku walczyli o tort dla swoich koleżanek, wręczany 8. 03. w trakcie imprezy szkolnej "Panowie czytają Paniom poezję". Zagadnienia konkursowe oscylowały wokół szeroko pojętej tematyki kobiecej, prezentowanej także z pewnym dystansem ;)

  


28.02.2019

"Znaszli to słowo..." - znamy zwycięzców

  Weronika i Mateusz z klasy 2C wywalczyli nagrodę dla siebie, swoich kolegów i naturalnie wychowawcy. Zdobyli najwięcej punktów w konkursie i w ten sposób zyskali tytuł "Mistrzowie Języka Polskiego". A że rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w Tłusty Czwartek, nagroda mogła być tylko jedna!


22.02.2019

"Znaszli to słowo..."

   Reprezentanci klas (dwuosobowe drużyny) zmierzyli się z zawiłościami języka polskiego w czasie konkursu, zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Związki frazeologiczne, błędy językowe, znajomość polskich wyrazów, w tym archaizmów, znalazły się wśród zagadnień konkursowych.


22.02.2019

Archaizmy, zapożyczenia, neosemantyzmy w języku polskim

  Na zajęciach, przeprowadzonych w bibliotece szkolnej (przy współpracy n-la jęz. polskiego) z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, młodzież dowiedziała się jakie cele przyświecały UNESCO przy powoływaniu tego święta, które języki używane w Polsce są zagrożone wymarciem (np. język wilamowicki) itd. Emocji przysporzyło rozszyfrowywanie archaizmów oraz słów, które z czasem zmieniły swoje znaczenie (tzw. neosemantyzmów). Język polski piękny jest i basta :)

  


14.02.2019

Reportaże - ciekawy wybór tytułów w szkolnej bibliotece

  Uczniowie trzecich klas uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poświęconej reportażowi oraz twórczości Ryszarda Kapuścińskiego. Poznali definicję reportażu, jego główne cechy, przedstawicieli polskiego reportażu oraz interesujące pozycje, w tym również nowości zakupione w ramach NPRCz. 

   Życiorys R. Kapuścińskiego zaprezentowano w drugiej części zajęć, uczniowie wysłuchali także krótkiego reportażu "Victoriano Gomez przed kamerami TV", ze zbioru "Chrystus z głową na karabinie".


14.12.2018

150. rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego

  15 grudnia przypada 150. rocznica urodzin wielkiego polskiego pisarza, malarza, grafika... i projektanta mebli. Z tej okazji w bibliotece przygotowano okolicznościową gazetkę i wystawę prac Wyspiańskiego oraz reprodukcji jego dzieł.


18.12.2018

Magicznych Świąt...

  ... we wspaniałej atmosferze, poczucia radości i szczęścia oraz cudownego Bożego Narodzenia. Powodzenia w Nowym Roku...

   I jak najwięcej ciekawych książek przeczytanych w AD 2019!... życzą n-le bibliotekarze :)


18.12.2018

Korea Północna oczami Yeonmi Park, autorki książki "Przeżyć"

  10. grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, który przypomina o nieprzestrzeganiu i łamaniu praw człowieka na świecie. Z tej okazji przygotowano gazetkę szkolną (która znalazła się w holu szkoły) oraz zaproszono klasy 2 i 3 na lekcję, w trakcie której czytano fragmenty książki "Przeżyć", uzupełniane wiadomościami nt. sytuacji społecznej, politycznej, kulturalnej w Korei Północnej.


18.12.2018

Skrzynka bookcrossingowa w Wrocław Fashion Outlet - zasilenie :)

  Drodzy Czytelnicy, przypominamy, że nasza szkoła opiekuje się skrzynką znajdującą się w pobliskim centrum handlowym. Możecie samodzielnie ją uzupełniać  zbędnymi książkami (możecie też wziąć z niej pozycję, która przypadnie Wam do gustu), albo przynosić woluminy do biblioteki szkolnej.


12.12.2018

Wyróżnienie od Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

  Działania na rzecz promocji czytelnictwa i bookcrossingu, podjęte w roku kalendarzowym 2018 przez nauczycieli LO Nr XV (w tym i n-li bibliotekarzy), zostały docenione przez WCDN. Dziękujemy za dyplom, jak również za książki przekazane przez łódzkie wydawnictwo Literatura, które wzbogacą naszą bibliotekę.

  


3.12.2018

Kalendarz adwentowy AD 2018

  Grudzień nastał... A jak grudzień - to i biblioteczny kalendarz adwentowy :) Tradycyjnie pierwszy czytelnik wypożyczający książkę w danym dniu może poczęstować się słodkim upominkiem.


30.11.2018

Historia i współczesność LO XV

  Z okazji Święta Szkoły, przypadającego 29 listopada, klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły uczniom historię naszej szkoły, tradycje wojskowe, ofertę edukacyjną liceum wojskowego i ciekawostki nt. OLW. Poznali również postać mjra. Piotra Wysockiego, od trzydziestu lat patrona szkoły. Pierwszoklasiści dowiedzieli się także, w jakich aktywnościach, akcjach, zajęciach będą mogli uczestniczyć w ciągu trzech lat nauki. Wyświetlana prezentacja multimedialna z licznymi zdjęciami wzbudziła emocje wśród młodzieży (szczególnie zdjęcie grona nauczycielskiego sprzed 20 lat).

Uroczystość przekazania sztandaru szkole (zdjęcie z 1988 r.)


27.11.2018

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek - już wkrótce :)

  Kiedy? Od 29 listopada do 2 grudnia.

  Gdzie? W Hali Stulecia, przy ul. Wystawowej 1.

  Więcej informacji na http://www.domliteratury.wroc.pl/targi-ksiazki.html


27.11.2018

Książka... nie książka. Inspiracje literaturą w...

  ... różnych dziedzinach życia można było zaobserwować na zajęciach w klasach 1. Uczniowie zobaczyli (niestety tylko na fotografiach) największą i najmniejszą książkę świata, torty z motywami książkowymi i książki, które można zjeść (np. wykonane z makaronu), biżuterię i tatuaże wykonane w oparciu o teksty zaczerpnięte z literatury. Drugą część lekcji poświęcono na prezentację nowych tytułów zakupionych do biblioteki w ramach NPRCz oraz starszych, a ciekawych pozycji ze szkolnego księgozbioru, np. ks. "Wrocław - moje miasto", z tzw. wstęgą Wrocławian (jak poniżej :)).


20.11.2018

TEG w bibliotece

  Rokrocznie biblioteka włącza się w szkolne obchody Tygodnia Edukacji Globalnej. W tym roku hasłem przewodnim są Cele Zrównoważonego Rozwoju; zajęcia w bibliotece skupiają się wokół celu szesnastego, poświęconego m.in. promowaniu pokojowych społeczeństw. Maturzyści uczestniczą w zajęciach dotyczących sytuacji w Rwandzie w 1994, kanwą spotkania jest książka W. Tochmana pt. "Dzisiaj narysujemy śmierć". Wydarzenia, w wyniku których śmierć poniosło ok. 1 mln osób (w ciągu trzech miesięcy), powinny być przestrogą dla każdego...

  


20.11.2018

Ostatnie zakupy z NPRCz

  Kiedyś ta chwila musiała nastąpić :( Ale cieszymy się, że tak wiele ciekawych, wartościowych pozycji, bestsellerów udało się kupić do biblioteki szkolnej. W ostatniej transzy - 54 tytuły, jak poniżej.

  


9.11.2018

Święto Niepodległości

   Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowano w bibliotece wystawkę książek oraz okolicznościową gazetkę.


8.11.2018

Historia Władysława Szpilmana...

   ... spisana na kartach autobiograficznej powieści pt. "Pianista", stała się tematem lekcji w klasach maturalnych. Fragmenty opisujące wstrząsające realia życia w warszawskim getcie oraz poświęcone życiu w kryjówce na stronie aryjskiej, zaprezentowano uczniom wraz z komentarzem nauczyciela historii i nauczyciela bibliotekarza. Maturzyści wysłuchali także urywków pamiętnika W. Hosenfelda (powstałego w czasie 2 wojny św.), niemieckiego oficera, któremu Szpilman zawdzięczał ocalenie. Książkę "Pianista"  zakupiono z funduszy NPRCz.

  


8.11.2018

Pasje życia

   Tematem lekcji bibliotecznej w kl. 1 były pasje życia Jacka Pałkiewicza (podróżnika, reportera), Krzysztofa Komedy (muzyka jazzowego) oraz polskich himalaistów, którzy w marcu 2013 r. jako pierwsi zdobyli Broad Peak (w wyprawie zimowej). Książki przedstawione na lekcji: "Pasja życia" J. Pałkiewicza, "Komeda: osobiste życie jazzu" M. Grzebałkowskiej oraz "Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" J. Hugo-Badera zostały zakupione z funduszy NPRCz.


7.11.2018

Podstawy psychologii w bibliotece

   Klasy psychologiczne 2C i 3C uczestniczyły w zajęciach realizowanych przez szkolnego psychologa we wspólpracy z n-lem bibliotekarzem. Tematem spotkania była praca z pacjentem będącym w traumie metodą genogramu. Uczniowie poznali kilka przypadków z praktyki M. Wolynna, autora książki "Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces". 6.11.2018

Zakupy w ramach NPRCz - cz. 3


    Kolejne ciekawe książki (m. in. rekomendowane przez uczniów) dotarły wczoraj do biblioteki szkolnej. Wśród ponad pięćdziesięciu woluminów można znaleźć m. in. "Czarownice nie płoną", "Eichman w Jerozolimie", "Wodnikowe wzgórze" czy "Dwór szronu i blasku gwiazd".


6.11.2018

"Tatuażysta z Auschwitz"

    Poruszająca historia Lale Sokołowa zapisana na kartach powieści H. Morris stała się kanwą październikowych spotkań z maturzystami, na zajęciach realizowanych w oparciu o pozycję zakupioną z funduszy NPRCz. Uczniowie poznali wybrane urywki opisujące codzienność obozową, pełne grozy opisy życia w Auschwitz, jak również historię miłości między głównym bohaterem a Gitą Furman. Lekcji towarzyszła wystawa książek podejmujących tematykę obozową, Holocaustu oraz opracowań popularnonaukowych nt. 2 wojny św.


6.11.2018

Zaczytaj się w...

 ... "Mózgu psychopaty", "Polskich morderczyniach", "Pianiście", "Małych bogach. Jak umierają Polacy" i wielu innych pozycjach kupionych w ramach NPRCz. Uczniowie drugich klas uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których poznali rekomendacje wybranych tytułów, wysłuchali kilka fragmentów książek.


27.10.2018

"Książę Poetów" - życie i twórczość

   Z okazji ustanowienia 2018 rokiem Zbigniewa Herberta (20. rocznica śmierci), w klasach trzecich odbyła się lekcja o cenionym na świecie pisarzu, zwłaszcza za postać "Pana Cogito". Na lekcji wykorzystano biografię J. Siedleckiej oraz A. Franaszka, zakupioną z funduszu NPRCz.


23.10.2018

Zakup nowości w ramach NPRCz - cz. 2

   Aż sześćdziesiąt tytułów wzbogaciło zbiory biblioteki! Jest w czym wybierać :) Zapraszamy do wypożyczania.


17.10.2018

Wisława Szymborska na kartach książki "Nic zwyczajnego" Michała Rusinka

  W klasach drugich odbyły się lekcje biblioteczne poświęcone polskiej poetce, noblistce, wielkiej damie literatury. Postaci z poczuciem humoru, dystansem do siebie, olbrzymią życzliwością do innych, ale i ze swoimi słabostkami. Uczniowie poznali najważniejsze informacje faktograficzne, jak również liczne ciekawostki z życia poetki, m. in. dotyczące reakcji na wiadomość o Nagrodzie Nobla, podziwu dla twórczości W. Allena, B. Leśmiana czy sportowych dokonań A. Gołoty. W trakcie zajęć uczniowie wysłuchali urywków książki "Nic zwyczajnego" (zakupionej w ramach NPRCz), autorstwa Michała Rusinka, wieloletniego sekretarza Szymborskiej.


17.10.2018

Warto czytać! I jest w czym wybierać :)

   Ze zbioru nowości zakupionych w ramach NPRCz każdy znajdzie coś dla siebie! Do Waszej dyspozycji są kryminały i powieści obyczajowe, poezja, literatura faktu, książki fantasy, sporo pozycji historycznych i psychologicznych.

   Wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach, w trakcie których poznawały przykładowe tytuły warte wypożyczenia, przeczytania.Uczniowie dzielili się również swoimi rekomendacjami. W drugiej części spotkania młodzież słuchała tekstów z nowo zakupionej książki "Balsam dla duszy nastolatka", m. in. wstrząsającego opowiadania "Zginął tragicznie w wieku siedemnastu lat".

  


8.10.2018

Nowości w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

   Drodzy Czytelnicy. Ponad 400 książek zostało przyjętych na stan biblioteki. Przed nami jeszcze kolejne zakupy, czekamy na Wasze propozycje :) Oczywiście przede wszystkim gorąco zachęcamy do wypożyczania :)

  


27.09.2018

Zbigniew Herbert - konkurs recytatorski

  Zapraszamy do udziału w konkursie, polegającym ma recytacji wybranego wiersza lub fragmentu eseju Zbigniewa Herberta. Można również zaśpiewać wybrany wiersz poety. Etap szkolny odbędzie się 9 października i będzie eliminacjami do międzyszkolnego konkursu recytatorskiego pt. "Piewca moralności i sztuki - Zbigniew Herbert", organizowanego przez LO Nr XII. Szczegółowych informacji udzielają nauczyciele bibliotekarze.


27.09.2018

Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa - zakupy.

  

   Z wielką radością informujemy, że pierwsza, olbrzymia tura książek dotarła do naszej biblioteki :) Już wkrótce będzie można je wypożyczać.


26.09.2018

23-29. września 2018. Tydzień Zakazanych Książek

   Ostatni tydzień września zarezerwowany od lat jest na obchody Tygodnia Zakazanych Książek, święta obchodzonego na całym świecie. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na ciągle aktualny problem ograniczania dostępu do pewnych treści. W klasach pierwszych przeprowadzono lekcje poświęcone zagadnieniu cenzury, instytucjom i osobom blokującym dostęp do pewnych treści, rozważono powody, dla których określone tytuły rugowane są z bibliotek. Lekcji towarzyszyła wystawa książek oraz gazetka tematyczna.

  


20.09.2018

Zakupy w ramach NPRCz

   Jakie książki powinny znaleźć się w szkolnej bibliotece? Co rekomendujecie innym czytelnikom? Na wasze propozycje czekamy do 5. października. Tytuły wysyłajcie na biblo15.wroc@gmail.com :) Oczywiście można również podejść do biblioteki - gorąco zapraszamy.20.09.2018

Zajęcia dodatkowe

   Chętnym uczniom proponujemy konsultacje, w terminach uzgodnionych indywidualnie:

1. Powtórzenie materiału z geografii - p. W. Belczyk

2. Sztuka retoryki - p. A. Pokusińska.

   Serdecznie zapraszamy :)


12.09.2018

Pierwsze klasy...

   ... już uczestniczyły w pierwszej lekcji bibliotecznej, w trakcie której poznały zasady obowiązujące w bibliotece, prawa czytelnika, ofertę biblioteki itd.  Miło nam powitać nowych Czytelników :)


6.09.2018

Witamy po wakacjach :)

   Dużo sił do odkrywania nowych rzeczy na edukacyjnej niwie, samych satysfakcjonujących ocen... i sporo czasu na lekturę ciekawych książek ze szkolnej biblioteki :) życzą n-le bibliotekarze.

   Biblioteka w roku szkolnym 2018/2019 czynna będzie w godz. 7:30-15:00 (poniedziałek - czwartek), 7:30-13:30 (piątek).